Dbaj o czystość

Umycie dłoni po przyjściu do domu czy po skorzystaniu z ubikacji to wskazane działania higieniczne, o których normalnie nie wolno nam zapominać. Winniśmy tego uczyć nasze dzieci jak również powtarzać im o tym, jak ważna jest higiena w każdym momencie.

Brudne ręce to początek powstawania bakterii. Tą drogą niejednokrotnie przemieszczają się też pasożyty. Są one utrapieniem w przedszkolach a także szkołach, w których co jakiś czas występują epidemie pasożytnicze. Dzieci mają owsiki jak również lamblie.

Te pierwsze to pasożyty kątnicy, samice których żyją tudzież dojrzewają do 4 tygodni natomiast opuszczają nasz organizm przez końcowy otwórz przewodu pokarmowego. Owsiki rozmnażają się w nocy gdy śpimy. Wychodząc przez odbyt, bardzo łatwo wynajdują dalszych żywicieli jak i nosicieli. Owsica zdradza się bolesnością brzucha, nudnościami, słabością, napięciem a także drażliwością. Nieleczona owsica może zaprowadzić do zapalenia wyrostka robaczkowego.

Jak wykryjemy u siebie owsiki powinniśmy jak najszybciej zmienić bieliznę pościelową jak również pidżamę, powiedzieć o tym domownikom, ażeby oni wszyscy mogli uchronić się przed owymi pasożytami.
Lamblie zaś, to organizm cudzożywny umiejscawiający się najczęściej w kiszkach. Skutkiem zagnieżdżenia są wysypka oraz stan podgorączkowy, rozwolnienie na przemian z zaparciem, nadkwaśność oraz podrażnienie wątroby.

W przypadku infekcji tak jak owsikami i lamblie, kurowaniu winna podporządkować się cała familia, najszybciej poprzez stosowanie lekarstw oczyszczających system – przykładowo paraprotex firmy calivita. Przy jego pomocy uwolnić się od pasożytów jak też osłonimy się na jutro.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.5/10 (15 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)