Fototypy ważną informacjom dla ludzi korzystających z solarium?

Jako, że Solaria w Polsce stały się bardzo dobrze prosperującym interesem, praktycznie nie znajdziemy już większego miasta w naszym kraju, w którym nie moglibyśmy skorzystać z usług solarium.
Jak niektórzy z nas dobrze wiedzą, korzystanie z tego typu opalania się może być bardzo szkodliwe dla niektórych osób, dość ciekawą kwestią w tym temacie są opublikowane przez szereg gazet opisy fototypów, który każdy z nas może dopasować do własnej sylwetki i stwierdzić czy solarium jest czymś dla niego.

Fototypy:

– typ celtycki – głownie osoby posiadające włos koloru rudego o bardzo jasnej karnacji, posiadające piegi na skórze. Niestety jeżeli jesteś taką osobą, w Twoim wypadku niema mowy o korzystaniu z Solarium, ponieważ jest bardzo duże prawdopodobieństwa, że doznasz poparzeń.
– typ północnoeuropejski – osoby o jasne włosach, posiadające niebieskie lub zielonkawe oczy. W tym wypadku zaleca się bardzo ostrożne korzystanie z solarium. Twoja pierwsza przygoda z opalaniem nie powinna przekraczać 5minut. Zaleca się korzystanie z lamp/produktów najlepszych marek np. Ergoline.
– typ środkowoeuropejski – włosy od ciemnego blond do brązowych, oczy brązowe. Osoby, które mogą się już swobodnie opalać, pierwszy seans nie powinien jednak przekraczać 8-10 minut.
– typ południowoeuropejski – włosy ciemny brąz do czarnych, ciemne oczy. Grupa największych szczęściarzy. Ich skóra bardzo łatwo i ładnie się opala, posiada także bardzo dużą odporność własna na poparzenia.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.6/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)