Gry planszowe znowu w akcji

Kiedyś bardzo popularne gry planszowe, znowu wracają do naszych mieszkań i coraz częściej zajmują nasz czas. Wydawać by się mogło, że w erze komputerów ten rodzaj gry zostanie absolutnie zapomniany. Nic bardziej błędnego, gdyż to właśnie teraz powstają najlepsze gry planszowe. Coraz więcej wydawców oferuje ciekawsze gry niż statki.

Do najnowszych gier planszowych należą takie tytuły jak: agricola czy tygrys i eufrat, które dzięki intersującym zasadom stają się bardzo ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.Współczesne gry planszowe charakteryzuje przede wszystkim odejście od kostki do gry. Pozwala to w dużej mierze wyeliminować aspekt losowy, przez co zabawa opiera się na zdolności obserwowania przebiegu gry i już zdobytym doświadczeniu. Niekiedy pojawia się aspekt losowy w postaci wyciągania żetonów, jednakże w dobrej grze, niezależnie od losowania, można tak wieść rozgrywkę aby osiągnąć najwyższe miejsce na podium. Ponadto gry są dopieszczone pod kątem graficznym i estetycznym, przez co cieszą oko zawodników.Następnym atutem gry jest aspekt towarzyski.

Dlatego że ciężko grać w grę pojedynczej osobie, gry pozwalają ruszyć się z domu i spędzić chwilę w gronie znajomych. Myślę że z czasem wydawanych będzie coraz więcej gier planszowych i staną się jeszcze bardziej popularne wśród szerokiego grona młodzieży.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.6/10 (17 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)