Hazard w Polsce

W ostatnich latach zjawisko hazardu staje się coraz bardziej dostrzegalne na terenach naszego kraju. W hazard jest inwestowane coraz więcej pieniędzy, powstają cały czas nowe kasyna, a różnorodne firmy starają się urozmaicać obecną ofertę gier hazardowych.


Jest to zjawisko na pewno dość pozytywne, bo z jednej strony Polacy odprężają się chodząc do kasyna na partyjkę pokera czy puszczając kupon w Totolotku, z drugiej strony przeznaczają na to swoje pieniądze, a więc rozkręcają ten biznes na terenie naszego kraju. Wiążę się to między innymi z budową nowych kasyn oraz tworzeniem nowych miejsc pracy, w końcu każdy nowo powstały lokal będzie potrzebował kelnerów, barmanów, ochroniarzy czy krupierów. Co w kasynie jako pracownik milionów się nie dorobimy, ale w dzisiejszych czasach każda praca jest na wagę złota.

 

W naszym kraju możemy zaobserwować także tworzenie się nowych firm bukmacherskich, w latach 90-tych w Polsce był jedynie 1 bukmacher naziemny. Teraz jest ich już około pięciu, a na rynek próbują wejść kolejni aczkolwiek konkurencja, bardzo to utrudnia, chcąc zatrzymać dla siebie dochody liczone w milionach złotych każdego roku. Jednak niema czym się za bardzo przejmować bo o ile bukmacherzy nie mogą wejść na naszą ziemię, to robią to przez Internet. Mowa tu o bukmacherach internetowych których coraz większa cześć nastawia się na nasz rynek.
Co bardzo ciekawe, jak można wyczytać z prasy nasi rodacy w 2008 roku wydali więcej na takie gry jak ruletka czy zakłady sportowe, niż na alkohol czy odpoczynek wakacyjny. To już jest dla mnie zjawiskiem negatywnym, które według mnie może doprowadzić bardzo wielu ludzi do groźnego uzależniania od hazardu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (1 głos )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)