Ile kosztuje pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód to szybka pożyczka dla potrzebujących. Potrzebujących gotówki rzecz jasna – firmy pożyczkowe udzielają jej każdemu, kto tylko ma na to ochotę. Taki sposób postępowania sprawia, że pożyczkami na dowód są często zainteresowane osoby w trudnej sytuacji materialnej, które wierzą, że ktoś właśnie wyciąga do nich “pomocną dłoń”. Ale nie dajmy się nabrać – pożyczka na dowód to produkt i jak każdy produkt jest nastawiona na zysk.

W tym konkretnym przypadku zysk jest zresztą wyjątkowo duży. Bo niewiele jest produktów pożyczkowych, które dałyby zarobić pożyczkodawcom tyle, ile daje zarobić pożyczka na dowód. Słowem jest ona bardzo droga, a co najgorsze skonstruowana tak, że bardzo często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Wcale nie jest bowiem tak, że od pożyczki na dowód zapłacimy wysokie odsetki. Nie – odsetki te będą raczej “normalne” bo i oprocentowanie pożyczek na dowód jest na przyzwoitym poziomie. Poziomie, z którym spotykamy się biorąc np. kredyt gotówkowy. Co więc sprawia, że pożyczka na dowód mimo wszystko jest droga? Odpowiadamy – dodatkowe koszty.

Lista tych kosztów jest długa. Do tych najważniejszych można zaliczyć:

  • Opłaty przygotowawcze za rozpatrzenie wniosku
  • Prowizję za przyznanie pożyczki lub wypłatę środków
  • Koszty ubezpieczenia
  • Koszty związane ze spłatą kolejnych rat np. obsługa domowa

Wskaźnikiem, który określa koszt pożyczki po uwzględnieniu wszystkich dodatkowych jest stopa RRSO. I to właśnie RRSO jest najlepszym dowodem na to, że pożyczka na dowód jest droga – kosztuje nawet 1000% w skali roku! Dla porównania – kredyt gotówkowy ma RRSO nie wyższe niż 50%, zaś pożyczka prywatna – 30%.

Wnioski nasuwają się same – szybkie pożyczki w parabanku to najdroższe ze wszystkich pożyczek, jakie możemy spotkać w Polsce!

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 8.0/10 (14 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)