Jak sprowadzić zwłoki z zagranicy?

Utrata bliskiej osoby to nic przyjemnego, zwłaszcza jeśli byliśmy z tą osobą bardzo związani emocjonalnie. Większość ludzi w takich momentach nie jest w stanie nawet zorganizować pogrzebu, ponieważ jest w pełni oddana żałobie, jednak jak wiadomo z takimi rzeczami nie możemy w żadnym wypadku zwlekać. Jeszcze większym problemem jest sytuacja w której osoba nam bliska umrze będąc zagranicą, ponieważ nie tylko musimy zająć się takimi kwestiami jak pogrzeb, ale również sprowadzanie zwłok z zagranicy będzie niestety dla nas kolejnym problemem.

Pozornie wydaje nam się pewnie, że nie jest to nic trudnego, jednak prawda może okazać się zupełnie inna, ponieważ musimy wziąć pod uwagę taką kwestię, że legalny międzynarodowy transport zmarłych to kwestia dokumentów i ustaleń nie tylko z ambasadą w naszym kraju, ale również w tym, w którym zmarła nasza bliska osoba. Dodatkowo musimy zatrudnić tłumacza, a jak pewnie się domyślamy sami urzędnicy wykonują tylko swoją pracę, nie będąc przy tym pomocni. Cały proces dodatkowo musimy wykonywać bardzo szybko, ponieważ każdy z pewnością wie o tym co dzieje się ze zwłokami po śmierci, więc dodatkowo w czasie organizacji samego transportu, musimy zająć się kwestią pogrzebu, żeby nie zwlekać z tym do czasu aż zwłoki będą już na miejscu w Polsce.

Oczywiście zgranie wszystkiego w czasie nie jest też proste, ponieważ jeśli organizujemy pogrzeb, musimy mieć stuprocentową pewność, że zwłoki nie tylko będą na miejscu, ale również będą odpowiednio przygotowane do samego pogrzebu. Więc warto zastanowić się nad tym, czy jesteśmy w stanie wykonać wszystko samodzielnie, co raczej będzie dla nas ogromnym stresem. Dobrym wyborem jest między innymi zatrudnienie profesjonalnej firmy, która zajmuje się tego typu usługami od dawna i posiada w kwestii sprowadzania zwłok duże doświadczenie.

Dzięki temu samodzielnie nie będziemy musieli wykonywać praktycznie żadnych skomplikowanych działań, a praktycznie we wszystkim otrzymamy pomoc, ponieważ pełnomocnicy dokładnie wytłumaczą nam o co chodzi z dokumentami, a tłumacze będą kontaktować się z ambasadą w innym kraju. Sama usługa może nie należeć do tanich, jednak musimy pamiętać o tym, że transport zwłok to nie tylko kwestia umieszczenia ich w środku transportu, czyli w samolocie, na promie lub nawet w aucie, to również ogromny trud formalny, który niestety musi zostać w pełni wykonany i przy tym angażuje on dosłownie cały zespół ludzi. Czasem nie warto zwlekać z kontaktem, próbując zorganizować wszystko na własną rękę.

Zobacz: Sprowadzanie zwłok | http://www.epitafium-przewozy.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)