Jakie tynki do domu?

Tynki maszynowe to z całą pewnością coś, co zrewolucjonizowało współczesną branżę budowlaną. Nadal oczywiście stosuje się tradycyjną metodę tynkowania, ale to tynki maszynowe stają się powoli standardem. Nic dziwnego, bo ta metoda jest dużo bardziej wydajna niż tradycyjna i znacznie szybsza. Tynki maszynowe doskonale sprawdzają się, kiedy trzeba wytynkować duże powierzchnie. Wówczas praca idzie bardzo szybko i sprawnie. W przypadku małych obiektów w zasadzie nie opłaca się wynajmowanie firmy, która pracuje metodą maszynową.

Natomiast bez tej nowoczesnej technologii trudno byłoby dzisiaj wyobrazić sobie wielkie budowy, dlatego np. przy realizacjach deweloperskich tynki maszynowe to już w zasadzie standard. Tutaj liczy się przede wszystkim czas, więc każdy kolejny etap prac musi być ściśle zaplanowany i, co więcej, wykonany w terminie. Deweloperzy albo mają w swoich parkach maszynowych urządzenia do wykonywania tego rodzaju tynków, albo też korzystają z usług firm specjalizujących się w tym zakresie. Nie ma zresztą najmniejszych problemów ze znalezieniem fachowców, którzy tynki maszynowe wykonują na zamówienie.

Tynki maszynowe to nic innego jak tylko tynki nakładane mechanicznie, natomiast warto jeszcze pochylić się nad rodzajami tynków. Jeśli ktoś nosi się z zamiarem przeprowadzenia remontu w domu, albo też po prostu buduje dom, powinien posiąść przynajmniej jakąś minimalną wiedzę na ten temat, aby wiedzieć, czego wymagać od fachowców, którzy realizują inwestycję. Otóż, w rodzinie tynków mamy do wyboru: tynki cementowe, tynki cementowo wapienne i tynki gipsowe. Każdy rodzaj charakteryzuje się innymi parametrami i w związku z tym różne jest jego przeznaczenie.

Przed laty bazowano na tynkach wapiennych, natomiast dzisiaj wykonuje się przede wszystkim tynki cementowo wapienne. Tynki cementowo wapienne mają w swoim składzie cement, wapno, piasek oraz wodę. Nakłada się je w trzech warstwach: obrzutka, narzut oraz gładź. Kiedyś tynki, w tym tynki cementowo wapienne, przygotowywano na budowach, mieszając w betoniarce poszczególne składniki. Dzisiaj wszystkie tynki są dostępne już w postaci gotowych mieszanek, które kupuje się w składach czy marketach budowlanych. W ten sposób uzyskuje się jednolitą zaprawę, nawet jeśli pochodzi ona z różnych worków, bo skład ich jest przecież identyczny.Tynki cementowo wapienne stosowane są zarówno do wykończenia zewnętrznych, jak i wewnętrznych ścian budynków. Nie są wprawdzie tak odporne na uszkodzenia mechaniczne jak tynki cementowe, ale ich trwałość wystarcza.

Zobacz: Tynki maszynowe Kraków | http://www.inside-system.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)