Klientom biur podróży trudniej będzie składać reklamacje

Już dotychczas klienci agencji podróży mają problem z egzekwowaniem własnych praw. Projekt ustawy Ministerstwa Sportu i Turystyki jeszcze więcej pogorszy ich sytuację. Są prace przygotowawcze nad projektem prawa o agencjach turystycznych.
Niestety jak wynika z badania branży, spora część ofert nie spełnia oczekiwań klientów. Zamiast spokojnego urlopu, klienci spotykają się na miejscu z innym stanem niż obiecywano im w biurach podróży. Nie rzadko nie mogąc dojść do ugody i pomoc musi zapewnić im adwokaci aby dochodzić swoich roszczeń w sądzie.
Ministerstwo Gospodarki i Pracy planuje kolejną nowelizację prawa o usługach turystycznych. Jednak w związku z informacjami, jakie dochodzą od środowiska turystycznego Departament Turystyki wychodzi z inicjatywą szerszej dyskusji na ten temat.
W tym celu skontaktowano się z ponad 20 stowarzyszeniami i organizacjami związanymi z turystyką. Wysłano oficjalne pisma, prosząc o wstępne propozycje wniosków i pomysłów nowelizacji ustawy o usługach turystycznych – informuje Sławomir Skrzydlewski z Departamentu Turystyki.
Pisma przesłane zostały m.in. do Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, Krajowej Rady Izb Turystyki w Polsce oraz Polskiej Izby Turystyki. Jak odebrała to turystyka ? Termin nadsyłania ewentualnych propozycji minął już ponad dwa tygodnie temu, a wniosków dotarło tylko kilka. Nadal oczekujemy na wnioski i pomysły środowiska turystycznego Sprawa jest nadal aktualna i ważna, więc namawiamy do kontaktu z nami – informuje Skrzydlewski.
Przewidywana zmiana miałaby dotyczyć m.in. szarej strefy oraz problemów powstałych wskutek wejścia w życie ustawy o swobodzie gospodarczej. Departament Turystyki, przy projektowaniu wstępnego dokumentu, zamierza wziąć pod uwagę propozycje nadchodzące z branży turystycznej. Treść tego projektu zostanie następnie poddana pod dyskusję – początkiem miesiąca planowane są konsultacje Departamentu Turystyki z przedstawicielami branży turystycznej, a dalej z urzędami wojewódzkimi.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 7.0/10 (12 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)