Kolagen naturalny – zdrowie najważniejsze

Kolagen stanowi główne białko tkanki łącznej i element ścięgien – występuje powszechnie w organizmie człowieka i zwierząt. Odpowiedzialny jest za jędrność, sprężystość i elastyczność skóry. Cechuje się wysoką odpornością na rozciąganie. Wykorzystuje się go do produkcji kosmetyków przeciwzmarszczkowych i przy chirurgii plastycznej – do wypełniania oraz powiększania ust. Kolagen naturalny trzeba chronić przed wysoką temperaturą, tj. powyżej 25°C. Pomimo że niemal każdy zdaje sobie sprawę z tych faktów i tego, że kolagen odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie większości narządów w naszym organizmie, nie wszyscy wiedzą, że jest on przedmiotem ogromnego zainteresowania.

Dzieje się tak, ponieważ wraz ze starzeniem się człowieka, jego kolagen traci zdolność do szybkiej regeneracji i musi być wspomagany także „od zewnątrz”. W jego budowie bierze udział aż 19 aminokwasów – do najbardziej popularnych należą hydroksyprolina i hydroksylizyna (które nie występują co do zasady w innych białkach). Niedobór tego składnika objawia się zmarszczkami, przebarwieniami, zwiotczeniem i suchością skóry, cellulitis, matowieniem paznokci czy włosów. Kolagen stanowi formę obrońcy organizmu ludzkiego, dlatego jego braki mogą stanowić zagrożenie dla układu immunologicznego, który broni nas przed drobnoustrojami, toksynami, a nawet komórkami nowotworowymi. Wpływa on pozytywnie na chorujących na stwardnienie rozsiane, ponieważ odbudowuje białkowe osłonki włókien nerwowych i na kobiety w okresie menopauzy, jako środek terapii zastępczej.

witamina cKolagen naturalny to białko proste, żel tworzony przez molekuły kolagenu rybiego, które w procesie hydratacji przyłączają cząsteczki wody. Przydatny jest w codziennej pielęgnacji – mnóstwo kosmetyków bazuje na jego użyciu, gdyż uderza on w przyczynę problemu starzenia się skóry, a nie efekt. Białko wnika w skórę i pozytywnie wpływając na jej regenerację, powoduje że moment starzenia się odsuwamy na daleki plan. By ułatwić mu to zadanie, poleca się wcześniejsze zastosowanie peelingów. Używa się go również do produkcji opatrunków, protez naczyniowych czy szwów chirurgicznych, ale też właśnie do zmniejszenia widoczności blizn i przyspieszenia gojenia ran.

Szerokie właściwości kolagenu naturalnego oraz jego łatwa przyswajalność sprawiły, że stał się on przebojem na rynkach: kosmetycznym i farmaceutycznym. W ofertach sklepów, jak na przykład Hanoju, znajdziemy wiele suplementów i bio produktów bogatych w kolagen. Jego aplikacja nie stanowi problemu, a zażywanie przynosi szybki efekt. Skutecznie może pełnić rolę uzupełnienia niezregenerowanego w naszym organizmie kolagenu.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)