Odpowiednia pościel dla niemowlaka

Za moment przywitasz malucha na świecie i dlatego skrupulatnie kompletujesz dla niego wyprawkę. Pragniesz, by oprócz walorów estetycznych wszystkie rzeczy spełniały swoje funkcje oraz były komfortowe dla maleństwa. Wszystko, co potrzebuje maluch w pierwszych miesiącach życia to wygodne łóżeczko i przyjemna w dotyku pościel.

Jaka więc powinna być pierwsza pościel do łóżeczka dla niemowląt?

Po pierwsze – materiał
Pościel, w której nasz bobas będzie spędzał pierwsze dni życia, zdecydowanie powinna być wykonana z dobrego jakościowo materiału.
Ciężkie, sztywne pościele nie są dobrym pomysłem. Warto także zwrócić uwagę, by pościel była antyalergiczna i nie podrażniała skóry dziecka.

Po drugie – rozmiar
Wielu rodziców kupuje dziecku pościel o wiele większą niż łóżeczko, gdyż są przekonani, że mniejszy rozmiar nie będzie wystarczający, a duża pościel zapobiegnie rozkopywaniu malucha w czasie snu. To błąd. Pościel powinna być dostosowana do rozmiarów łóżeczka. Maluch i tak ubrany w śpioszki nie potrzebuje przykrycia od stóp do głów.

Po trzecie – postaw na kolor.
Jak powszechnie wiadomo, maluszki uwielbiają spokojne, stonowane kolory (o ile już są w takim wieku, że potrafią to dostrzec). Krzykliwe i rażące kolory działają pobudzająco, dlatego też nie są dobrym rozwiązaniem w momencie, kiedy dziecko powinno się wyciszyć przed snem. Warto wybrać kolory stonowane a wzory spokojne. Łagodna pościelone urocze sówki to doskonale rozwiązanie zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Powielenie motywu na rożku czy kocyku stworzy nam uroczy komplet.

Po czwarte – rozsądny wydatek
Pamiętajmy, że pościel do łóżeczka dla niemowląt musi być wyjątkowa, jednak nie prześcigajmy się z innymi mamami w wyborze najdroższego kompletu. Przyjemny w dotyku, uroczy zestaw wcale nie musi być bardzo drogi.

Po piąte – miłe dla oka zestawy
Decydując się na kupno pościeli, kocyka i rożka warto zwrócić uwagę, by motyw na nich był taki sam. Tak przyjemny zestaw będzie cieszył oko rodziców przez wiele miesięcy.

Na rynku jest wielu producentów oferujących asortyment dla maluchów. Warto korzystać ze sprawdzonych marek takich jak np. ciesząca się coraz większą popularnością i zaufaniem wśród mam senna sówka. Ważne, by wszystkie rzeczy, z którymi dziecko ma kontakt w pierwszych miesiącach życia były przyjemne w dotyku, delikatne i wykonane z dobrych jakościowo materiałów, które po pierwszym praniu nie stracą na jakości. Warto zapoznać się z nich składem wcześniej.

Zobacz też: Pościel niemowlęca do łóżeczka | http://senna-sowka.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)