PIT-28 w 2014 roku

Druk podatkowy PIT 28 służy wykazaniu przychodu, dokonywanych ulg i należnej wielkości ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych za ostatni rok podatkowy. Z wykorzystaniem omawianego druku rozrachowujemy się z Urzędem Skarbowym jeżeli odprowadzamy podatki poprzez ryczałt od przychodów ewidencjonowanych a nie według skali podatkowej.

Czy wybrać Ryczałt?

Podatnik, który uzyskuje przychody z działalności firmy, ma możliwość zdecydowania się na najbardziej pasującą mu odmianę rozliczania się. Gdy danej osobie nie wadzi rozliczenie według skali podatkowej, które kwotę zobowiązania uzależnia od osiągniętego dochodu, nie musi on robić zgłoszenia, zaś na koniec roku rozliczy się poprzez PIT-36. Jeżeli mimo wszystko wyżej zyskowny okazuje się ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, uzależniający wysokość należności od rodzaju działalności, winniśmy złożyć adekwatne oświadczenie do urzędu.

PIT-28 za 2013 r.

Formularz podatkowy PIT 28 ma dotyczyć działalności w 2013 r. Służy on wykazaniu przychodów otrzymywanych w równym stopniu z działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie, w spółce cywilnej lub jawnej, oraz w razie otrzymywania dochodów z najmu, dzierżawy lub porozumień o podobnym charakterze. Jeżeli pragniemy rozrachować się z fiskusem, należy wypełniony formularz dostarczyć do odpowiedniego organu do 31 stycznia roku 2014 Złożenia tego wypełnić jesteśmy w stanie zarówno osobiście, poprzez wysyłkę listem poleconym bądź przez Internet. Pewność, iż rozliczyliśmy się w terminie, umożliwia UPO, które jest konfirmacją, iż deklaracja została dostarczona do Urzędu Skarbowego.
PIT-28 przeznaczony jest dla obywateli, których zyski rozliczane są z zastosowaniem ryczałtu ewidencjonowanego. Rozumie się przez to, iż nie mogą być oni związani postępującą kwotą podatku, a zależnie od prowadzonej formy aktywności płacą inną stawkę podatku. W sytuacji rozliczenia z urzędem mamy możliwość skorzystać z złożenia formularza przez Internet drogą internetową.

Wypełnianie druku PIT ręczne

Dotychczas składania druku fiskalnego PIT 28 było procesem nad wyraz żmudnym. Omijając wyjątkowości w stylu konieczności odręcznego uzupełniania a także prowadzenie własnoręcznych wyliczeń, związane było to również marnotrawstwem wielu godzin w urzędzie. Dojechanie do US a także czas spędzony w kolejkach mogły skutkować aż w nieodzowności korzystania z dnia wolnego w zakładzie pracy. Wypełnienie PIT 28 za pośrednictwem Internetu wygląda zdecydowanie ciekawiej. Korzystając z wspomnianego rozwiązania potrafimy dopełnić wszelkich urzędowych spraw w dotychczas nieznany i przyjemny sposób.

Wypełnij PIT 28 przez internet

Korzystając z obecnego udogodnienia możemy zaoszczędzić bardzo wiele cennych chwil. Obecny styl skierowany w dotychczas nieznanym kierunku skutkuje w tym, iż mamy możliwość wypełnić PIT nie wychodząc z mieszkania. Podobnie jak wykonywanie transakcji pieniędzy, w ten sam sposób formularz PIT 28 2014 zająć nam może jedynie parę chwil. Dzięki zintegrowaniu z oficjalnym systemie e-deklaracje jest to rozwiązanie w pełni pozbawione zagrożeń. Złożenie deklaracji podatkowej za pośrednictwem sieci internetowej to rozwiązanie, do którego zachęca resort finansów. W ubiegłym roku tym sposobem dopełniło formalności aż 3 mln rodaków – liczby przemawiają lepiej niż słowa.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0.0/10 (0 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)