Waga flagi

Flaga biało-czerwona – symbol wolności i niepodległości Polski. Każdy z nas powinien odczuwać dumę z tego, że może żyć w kraju, którego wolność wielu przypłaciło własnym życiem. W dobie dwudziestego pierwszego wieku młode pokolenie z dystansem podchodzi do wydarzeń, jakie miały miejsce podczas drugiej wojny światowej. Młodzieży brakuje wyobraźni, aby móc odtworzyć całe zło, jakie przyniosła ze sobą wojna.

To właśnie my nauczyciele i ludzie starsi powinniśmy uświadamiać młodzieży jak ważna jest troska o symbole narodowe np. flagi zawieszone na maszty flagowe. Ważnym krokiem było uchwalenie przez Sejm Święta Flagi Narodowej, który przypada drugiego maja. Data ta jest nieprzypadkowa, przypada bowiem pomiędzy pierwszym maja (Święto Pracy) a trzecim maja ( uchwalenie Konstytucji 3 maja). Poza Polską święto flagi narodowej obchodzą również w Stany Zjednoczone, Ukraina, Litwa, Chiny, Meksyk czy Argentyna. Uchwalenie Święta Flagi Narodowej pokazuje, jak bardzo dany naród jest związany z własnym krajem.

Największe przywiązanie obywateli do kraju oraz symboli narodowych możemy zaobserwować w Ameryce. Niemal każdy mieszkaniec Stanów Zjednoczonych ma na swojej posesji maszty flagowe bądź stojaki do flag, na które zakładane są flagi Ameryki. Niezwykłym uczuciem jest możliwość oglądania flag zakładanych na maszty flagowe różnej wielkości na niemal każdej działce. Nie rzadko także flagi amerykańskie widnieją na pędzących po autostradach samochodach. Przyjemnie jest oglądać ludzi, którzy są dumni z tego, że mogą być obywatelami kraju, w którym żyją.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.7/10 (11 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)