Wspaniała rozrywka z wodnymi zabawami!

Dzieci wręcz uwielbiają wodne zabawy we wszelakiej postaci – szczególnie w przeciągu lata mogą być nią zaaferowane tak naprawdę przez cały dzień. Wodę do zabawy wykorzystać można nawet w domu. Istnieją bowiem różnorakie gry dla dzieci, do których celów wystarczająca będzie miska, czy też butelka napełniona wodą, a my nie będziemy musieli obawiać się, że pociecha zaleje nam całe mieszkanie.

Jedna z takowych zabaw to między innymi „tonie, nie tonie”. Wystarczająca będzie tutaj miska napełniona do połowy wodą, a oprócz niej pusta butelka z plastiku, korek, gąbka, kawałek kory z drzewa, czy też różnego rodzaju inne przedmioty. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, których z tych przedmiotów pójdzie na dno, a który będzie utrzymywał się na powierzchni, zabawa może być naprawdę przednia.

Istnieją oczywiście różnego rodzaju inne gry, które będą związane z wodą, między innymi wykorzystanie jej do malowania chodnika albo płotu przy użyciu wody. Podczas kiedy słońce mocniej przygrzeje wodne malowidło będzie bardzo ciekawie znikać z danej powierzchni co także zajmie dziecko na dłuższą chwilę. Warto także pozwolić dziecku wykonywać proste domowe czynności związane z wodą, które będą bardziej zajmujące niż najbardziej atrakcyjne gry, przynajmniej na samym początku. Pociecha może między innymi podlewać kwiatki, czy też spryskiwać wodą ich liście. Musisz się przygotować na to, że wszędzie dookoła może być pełno wody, jednak takowe „dorosłe” zajęcia sprawiają maluchom naprawdę ogromną radość i dzięki nim mogą czuć się docenione i ważne.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.7/10 (20 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)