Zróżnicowanie muzyki rozrywkowej

Sam termin muzyki rozrywkowej jest bardzo złożony i tyczy się tak naprawdę wielu gatunków. Określenie to służy bowiem do sklasyfikowania tych utworów, które słuchane są przez masową publiczność i które promowane są przez listy przebojów w stacjach telewizyjnych i radiowych oraz w sieci internetowej. W przeciwieństwie do innych, bardziej niszowych gatunków, muzyka rozrywkowa jest o dostępniejsza i bardziej znana. Błędem w terminologii jest przypisanie terminu brzmień rozrywkowych brzmieniom pop. Te drugie stanowią bowiem odrębny gatunek, który cechuje się konkretnymi właściwościami oraz zasadami tworzenia.

Do muzyki rozrywkowej należy więc nie tylko Doda czy też sylwia grzeszczak, ale także Kamil Bednarek, Doniu czy nawet zespół Hey. Największy udział w tej grupie mają jednak wykonawcy pop, który zdobywa uznanie wśród znacznej części polskiej publiczności. Nic zatem dziwnego w tym, że to właśnie brzmienie popularne jest najbardziej promowane przez stacje muzyczne.

W Polsce muzyka rozrywkowa zaczęła rozwijać się już po wybuchu drugiej wojny światowej. Wtedy to bowiem zaczęto nadawać wesołe piosenki, które wpadały w ucho wszystkim naszym obywatelom. Prawdziwym bumem na gatunki słuchane przez masowego odbiorcę były jednak lata siedemdziesiąte, w których pojawiły się osoby takie jak Czesław Niemen czy też Budka Suflera. Oczywiście wraz z upływem czasu zmieniały się formy brzmieniowe, dlatego dziś zamiast wyżej wymienionych możemy słuchać w radiach osób takich jak Mezo, sylwia grzeszczak czy też Doda.

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 6.6/10 (14 głosów )
VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 0 (z 0 głosów)